Urząd Gminy Stromiec > Aktualności > Kolędowanie w Stromieckiej Woli

W niedzielę 18 stycznia 2015r. już po raz drugi w Wiejskim Domu Kultury w Stromieckiej Woli odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Gminy Stromiec. Przybyli księża miejscowej parafii, wójt Gminy Stromiec, członkowie Stowarzyszeń: Stromiecczyzna i Wszystkie Razem z Dobieszyna, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stromca, Klubu Kobiet Aktywny Bobrek. W tym roku zgromadziło się bardzo dużo ludzi ku ogromnej radości organizatorów.

Uroczystość rozpoczęła się od występu Kolędników Misyjnych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stromcu. Uczniowie w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci postanowili włączyć się w pomoc dla swoich rówieśników z Indii. W formie prezentacji multimedialnej przybliżyli historię i kulturę tego kraju oraz przedstawili inscenizację o bardzo trudnej sytuacji indyjskich dzieci. Całość dopełniona była egzotycznymi strojami z różnych stron świata oraz ciekawymi aranżacjami pastorałek misyjnych. Mali Misjonarze otrzymali duże brawa za swój występ i zebrali sporą kwotę pieniędzy na pomoc misjom.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania. Śpiew prowadzili soliści -czasem pierwszy raz w tej roli- ale wspaniale sobie poradzili. Usłyszeliśmy też wiersze świąteczne oraz popisy gry na instrumentach muzycznych. Po zakończonej części oficjalnej był czas na pogawędki przy herbatce i słodkościach przygotowanych przez rodziców młodych artystów.

 

Wróć