Urząd Gminy Stromiec > Aktualności > ,,Mamę kochać trzeba!”

,,Mamę kochać trzeba!”

 

 

 

Takie było hasło charytatywnego koncertu muzycznego z okazji Dnia Mamy, który odbył się 24 maja w Stromieckiej Woli. Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, której dyrektorem jest Pan Zdzisław Włodarski, nasz krajan. Choć szkoła istnieje dopiero 6 lat, to może poszczycić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych.  Publiczność-zwłaszcza najmłodsza-nagrodziła gromkimi brawami występy poszczególnych zespołów oraz opiekujących się nimi nauczycieli:Wystąpili

  • Zespołu Akordeonowy pod dyrekcją Pana Artura Miedzińskiego;
  • Kozienice Inspiring Team, którym dowodzi Pan Sebastian Iwanowicz;
  • Zespoł Big Band pod dyrekcją Pana Tomasza Strzelczyka;
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta,,Furioso” założona i  prowadzona przez Pana Dyrektora Zdzisława Włodarskiego;
  •  Grupa Mażoretek kierowana przygotowane przez Panią Kingę Stachowicz;

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Stromiecczyzna, Publiczna Szkoła Podstawowa w Stromcu oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stromieckiej Woli oraz Wójt Gminy Stromiec Pan Krzysztof Stykowski wyrazili wdzięczność Panu Dyrektorowi Zdzisławowi Włodarskiemu oraz uczniom i nauczycielom Szkoły Muzycznej w Kozienicach za poświęcony czas oraz popularyzację muzyki w naszej Gminie. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

W czasie koncertu odbyła się kwesta na rehabilitację Marka z Folwarków,  chłopca z wieloma wrodzonymi  wadami rozwojowymi. Zebrano kwotę1005,60zł. Na zakończenie wszystkie dzieci obecne na koncercie zaśpiewały piosenkę dla mam i wręczyły im pamiątkowe laurki. Uroczystość odbyła się w ramach realizacji projektów: ,,Rodzina jest najważniejsza” oraz ,,Muzyka daje radość”.

 

 

 

Wróć