Urząd Gminy Stromiec > Aktualności > Stowarzyszenie „Wszystkie razem” zrealizowało kolejny projekt

W ramach kolejnej edycji programu Działaj Lokalnie VIII nasze stowarzyszenie przystąpiło do realizacji projektu pod nazwą: „Razem można więcej” dzięki przychylności  OSP Dobieszyn, która udzieliła nam osobowości prawnej. Naszym głównym zamierzeniem była  kontynuacja przedsięwzięć z poprzedniego projektu: organizowanie wolnego czasu poprzez wspólne wyjazdy i warsztaty rękodzielnicze i dążenie do większej integracji lokalnej społeczności.

Już pod koniec wakacji zorganizowałyśmy wycieczkę krajoznawczą do malowniczego Sandomierza, w której uczestniczyła liczna grupa osób. Byli to nie tylko nasi mieszkańcy, ale również osoby z terenu gminy Stromiec (także przedstawiciele innych stowarzyszeń). W towarzystwie przewodnika podążaliśmy śladami serialowego ojca Mateusza, mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych zakątków tego uroczego miasta. Towarzyszyły nam nie tylko dobre nastroje, ale również wspaniała pogoda. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

W październiku ruszyły warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których wszyscy chętni zgłębiali tajemnice robótek ręcznych, a więc: szydełkowali, wyszywali i dziergali na drutach. Zajęcia odbywały się cyklicznie w piątkowe popołudnia w Świetlicy w Dobieszynie.

11 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie, na którym gościłyśmy nie tylko uczestników projektu, ale również nasze lokalne artystki, których pasje zainspirowały nas do działania. Naszymi gośćmi honorowymi były panie: Elżbieta Mielczarek, Jadwiga Wieczorek i Teresa Łoziewska. Panie zaprezentowały swoje dzieła, opowiedziały o swoich pasjach rękodzielniczych, a także były mile zaskoczone naszymi postępami. W czasie spotkania nagrodziłyśmy dzieci biorące udział w warsztatach. Wszystkie powstałe podczas warsztatów prace można było podziwiać na wystawie. Spotkanie było świetną okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, a także wspólnego kolędowania.

24 stycznia 2015r. dokonałyśmy podsumowania naszego projektu. Na spotkanie do Świetlicy w Dobieszynie przybyli zaproszeni przez nas goście – przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy. Były to panie ze Stowarzyszenia Stromiecczyzna, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stromca, Klubu Kobiet Aktywny Bobrek oraz druhowie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych ze Stromieckiej Woli  i Dobieszyna. Przedstawiłyśmy krótkie sprawozdanie z przebiegu projektu „Razem można więcej” w formie prezentacji multimedialnej. Dla uświetnienia spotkania przygotowałyśmy niespodziankę: wieczorek poetycki w wykonaniu pani Haliny Najda z Białobrzegów. Pani Halina zaprezentowała nam wiersze ze swoich prywatnych zbiorów. Była to prawdziwa „duchowa uczta”. Po części oficjalnej zaprosiłyśmy naszych gości do degustacji przygotowanych smakołyków.

Pragniemy podziękować koordynatorkom programu Działaj Lokalnie: Bożenie Nowakowskiej i Hannie Król  za pomoc i wsparcie przy pozyskaniu dotacji na realizację projektu oraz wszystkim uczestnikom projektu „Razem można więcej” za udział i zaangażowanie w naszych przedsięwzięciach.

 

 

 

Wróć