Urząd Gminy Stromiec > Kultura i Sport

OSTATNIA ODSŁONA REGIONALNEJ LIGI UNIHOKEJA O PUCHAR „ECHA DNIA”

OSTATNIA ODSŁONA REGIONALNEJ LIGI UNIHOKEJA O PUCHAR „ECHA DNIA”

12 kwietnia 2014r. w hali sportowo-widowiskowej w Białobrzegach rozegrano finał Regionalnej Ligi Unihokeja o Puchar „Echa Dnia”. W rozgrywkach ligowych wystartowało siedem drużyn z regionu radomskiego: UKS Adamów, UKS Belsk Duży, Rodzinna Akademia Sportu z Szydłowca, Niezłe Ziółka z Suskowoli, Fighters z Jedlińska, Magiczni Wojownicy ze Stromca oraz Dr House z rodziną ze Stromca. Łącznie 103 zawodników i zawodniczek. Od 21 grudnia 2013r. do 15 marca 2014r. rozegrano rundę zasadniczą ligi (42 mecze), po której do turnieju finałowego awansowały cztery najlepsze drużyny.

Więcej...

Comenius w PSP Bobrek

Od września 2010 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku realizowała projekt edukacyjny ,,Tradycyjne gry dziecięce” w ramach akcji Comeniusa Partnerskie Projekty Szkół. Koordynatorem projektu był Pan Anatolij Romaniuk, nauczyciel języka angielskiego. Razem z naszymi partnerami ze szkół w Hiszpanii, Bułgarii, Turcji i Rumunii poznawaliśmy tradycyjne gry dziecięce naszych krajów. Odbyły się 4 spotkania partnerskie: w Hiszpanii w Fuenladrada, w Bułgarii w Kazanlak, w Polsce w Bobrku i w Turcji w Ordu. W zagranicznych spotkaniach z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VI i 4 nauczycieli.

Więcej...

O Robercie Grudzień - biografia

Robert Grudzień artysta muzyk, kompozytor i manager.

Ojciec Zygmunt, matka Zofia z domu Trynkos/ urodził się 20 marca 1964 r. w Radomiu. Pochodzi z Parafii-Gmina Stromiec woj. Mazowieckie. Już jako dziecko odznaczał się niezwykłą wrażliwością. W jednym z wywiadów wyznał, że jako trzylatek był szczęśliwy wtedy, gdy słuchał Chopina. Ojciec- Zygmunt Grudzień- wpoił młodemu Robertowi miłość do przyrody i szacunek dla ludzi, natomiast matka Zofia, kobieta z talentem organizatorskim przekazała umiejętności kierownicze.

Jako Radomianin wzrastał w atmosferze swojego miasta. Gdy miał dwanaście lat stał się światkiem wystąpienia robotników. Zajścia zakończyły się krwawymi represjami ze strony ówczesnych władz. Wiele osób było przetrzymywanych w więzieniach. Cześć poległym uczestnikom tych zdarzeń oddał Papież Jan Paweł II podczas swej wizyty w Radomiu w 1991 roku, modląc się przy pomniku Protestu Robotniczego. Nic więc dziwnego, że Robert Grudzień jest zainteresowany historią współczesną, tą spotykaną codziennie i wyłaniającą się z rozmów z ludźmi. Zdarzenia radomskie stały się natchnieniem i zaowocowały wydaniem płyty CD „Misterium Dźwięku– Pamięci wydarzeń radomskich czerwca 1976”; zainspirowany twórczością Iwony Jędruch stworzył zrealizowany na różnych koncertach projekt polegający na graniu w duecie, w skład którego wchodziły organy oraz gongi, misy dźwiękowe i in. w dwóch różnych płaszczyznach.

Więcej...